U prigodi Dana državnosti

Grad Otočac organizirao je u povodu Dana državnosti Republike Hrvatske polaganje vijenaca i paljenje svijeća kod Spomenika hrvatskim braniteljima Domovinskog rata.

Toj prigodi nazočili su predstavnici Grada Otočca, Udruga proizašlih iz Domovinskog rata, Mup-a, HV…

Službu riječi i Blagoslov kod Spomenika hrvatskim braniteljima održao je župnik otočki mons.mr. Tomislav Šporčić.

Dražen Prša

*******************************************************************

Braniteljske Udruge iz Domovinskog rata sa područja Grada Otočca službeno će obilježiti Dan državnosti u nedjelju 24.lipnja ( nedjelja ).

Okupljanje u hotelu Park u 9,30 sati te u 9,55 odlazak svih zajedno do Spomenika i polaganje vijenca i paljenje svijeća…..

Udruge iz Domovinskog rata:

Udruga 133.brigade HV – pukovnici Davor Pajtl, Drago Bilović, Ivica Brajković.

Udruga Glavičica – bojnik Zdravko Maruškić

Udruga PJP Sokolovi 1991 – Specijalci ( Milenko Kovačić – predsjednik, Tomislav Majetić – dopredsjednik i Ivan Bižanović,tajnik – glavni policijski inspektor u miru )

Udruga UDDRH – bojnik Marko Marić, predsjednik GO UDDRH-a Otočac, Božo Bižanović predsjednik županijske organizacije UDDRH-a

Udruga HVIDR-a Otočac ( izaslanici )

Ovo je ujedno i poziv medijima, a nakon odavanja počasti predstavnici Udruga će dati izjave za javnost.